הישארו מעודכנים!

יום שלישי, 14 בפברואר 2012

טיפים לתזונה נכונה



בס"ד
טיפים לתזונה בריאה בעת הקניה.
שלום לכולם.
בטח נחשפתם הרבה פעמים לחומרים על תזונה בריאה  ומזון בריא. אני רוצה לתת לכם מס טיפים קטנטנים שאיתם תוכלו להתחיל את השינוי .
הדרכה פשוטה לדעת את טיב המזון, לקנות חכם, ולהרוויח תזונה משופרת.
לא . אל דאגה זה לא יקר, זה דורש שינוי בתפיסה ומעט יותר זמן הכנה.
את השינוי אני ממליץ לעשות כבר בעת הקניות בסופר, החליפו מוצר באחר, כל פעם משהו אחד
לאט לאט זה יהפוך להרגל מהנה והכי חשוב הבריאות שלכם תוטב.
ירקות:
- במחלקת הירקות תתעכבו כמה שיותר, שווה לגוון בשלל הצבעים הסגנונות והטעמים השונים.
סתם משהו למרוח:
- טחינה משומשום מלא - מולטי מינרל, בטחינה טובה יש לפחות 850  מ"ג סידן!!
לערבב אותה עם מעט דבש, והנה קיבלתם ממרח חלבה כמו פעם (כדאי לבדוק על תווית הדבש שהוא לא חומם). טחינה משומשום מלא 500 גרם עולה סביב 10 ₪.
שוקולד חטיפים משהו לנשנש:
- תחליפו בחופן אגוזים\גרעינים\שקדים לא קלויים ולא מלוחים. הריחו את הסחורה תבדקו שלא עולה ריח מעופש . מומלץ מאד להשוות מחירים, בין המרכולים ודוכני הפיצוחים יש הבדלי מחירים משמעותיים בתחום. בעיקרון סחורה טובה נעה סביב 10 ₪ למאה גרם (אגב כמה עולה חטיף שוקולד מתוק ולא בריא? ומה המשקל שלו?).
בכל זאת מתוק:
- תמרים - אומרים עליהם שהם נקיים מחומרי הדברה, הם מזינים ומחממים. חבילת תמרים בטח שווה כמו חבילת שוקולדים בתפזורת.
דגני בוקר:
- טיפ קטן חבילת שבולת שועל 500 גרם עולה כ5 ₪ , ב12 ₪ הנותרים ממחיר קופסת דגני הבוקר קנו, אגוזים\גרעינים\שקדים\תמרים\צימוקים , הא לכם גרנולה\מוזלי איכותי ומזין.
"לא על הלחם לבדו":
- חשבתם פעם שלחם אחיד פרוס 750 גרם עולה כמעט כמו קילו קמח מלא? אולי הגיע הזמן להכין בבית? פעם בשבוע לאפות את הלחם שאתם אוהבים? אפשר להקפיא ולשמור.
אגב גם כאן כדאי להשוות מחירים, קילו קמח מלא נע סביב 11 ₪  אפשר להכין אתו לפחות קילו וחצי לחם.
קטניות-  חומוס\עדשים\שעועית ועוד:
- על מנת להשביח אותם ולהוריד את אי הנעימות הביטנית,  פשוט להשרות אותם לפחות 24 שעות במים (להחליף את המים פעמים ביום) אם יוצא הנבט הרווחתם עוד יותר.

אליאל רוטנמר
מטפל ברפואה טבעית , מעביר סדנאות והרצאות בנושא תזונה טבעית.
0525665330


אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה